Koniec roku to doskonały moment na to, by przyjrzeć się minionym miesiącom i wspólnie świętować sukcesy. Z wielką radością przedstawiamy kolejne podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Mała książka – Wielki Człowiek” realizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni. Udział wzięło 25 dzieci ( Żołynia, Brzóza Stadnicka, Grodzisko Dolne). Na start otrzymały one wyprawki czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki w Krakowie. Wyprawki te zawierały min.wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, kartę Małego Czytelnika i przygotowaną dla rodziców broszurę informacyjną. Kampania ta przypomina nam o korzyściach wynikających ze wspólnego,rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Zachęca rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego poprzez regularne wizyty w bibliotece.

W naszej bibliotece dnia 16 stycznia 2020 roku odbyło się z tego tytułu uroczyste wręczenie Dyplomów Małego Czytelnika i nagród książkowych dzieciom, które na ten dzień spełniły warunki projektu.

   Życzymy naszym małym czytelnikom, aby świat książek był dla nich nadal fascynujący i wciągający bez reszty pod warunkiem, że zechcą do niego wejść. Biblioteka jest jednym z takich miejsc, w którym czekają wartościowe publikacje a z jej zasobów mogą korzystać już przedszkolaki!

   Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom zaangażowanym w projekt oraz Pani dyrektor i nauczycielom wszystkich przedszkoli za współudział w rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych.

Kampania społeczna ''Mała ksiąka – Wielki człowiek'' została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.