2ldj90x

 

II OGÓLNOPOLSKA  NOC BIBLIOTEK

 

8-15 maja 2013 r. obchodzony był Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Obecne biblioteki  to nie tylko ciche miejsca z bogatym zasobem wiedzy i informacji ale placówki, które często wychodzą ze swoją działalnością na zewnątrz promując kulturę słowa pisanego. Dzięki prowadzonej działalności kulturalnej można odkrywać biblioteki na nowo. 10 maja 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Żołyni włączyła się do II edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym dniu nasza książnica była czynna do godz. 23ºº.
Program uroczystości był bardzo bogaty. Wieczorem biblioteka i plac przed budynkiem należały do naszych najmłodszych mieszkańców. Tegoroczną Noc Bibliotek w Żołyni rozpoczął występ dzieci z kółka teatralnego prowadzonego w bibliotece przez panią Halinę Olszewską – znaną z rzeszowskiej Rewii Tanecznej Estradka Uszatka.
Pomysłowo opracowany scenariusz przypomniał zgromadzonej publiczności różnych bohaterów książkowych m.in. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Pippi Langstrumpf, które chorowały na NCT czyli nieczytelnictwo! Słowa piosenki „Mądra rzeka” podkreśliły jak dużą rolę odgrywa biblioteka i czytanie książek od najmłodszych lat.
Podczas Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć konkursu plastycznego polegającego na wykonaniu okładki do książki o Żołyni.  Pod okiem pana Edwarda Rząsy powstały piękne prace. Ponieważ zbliża się Dzień Mamy i Taty część artystyczna połączona była z tym wielkim świętem. Młodzież żołyńskiej szkoły wierszem i piosenką złożyła życzenia swoim rodzicom. Nagrodą dla mam były metamorfozy Mary Kay -  bezpłatny zabieg pielęgnacyjny dłoni, twarzy i makijaż dzienny.  Program uświetnił śpiew Ani Śliwy oraz wspaniały występ Jasia i Wojtka Kochmańskich. Występ naszych młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami a ze strony biblioteki książkami i dyplomikami.  Po części artystycznej w bibliotece był wyświetlany film „Mikołajek”.
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości.

f9o7zd

 

Więcej zdjęć w galerii.

 Naszym czytelnikom tym obecnym i przyszłym życzymy samych pogodnych i słonecznych dni, dobrych książek a żołyńskiej książnicy „życzliwego oka” władz samorządowych oraz dalszej samodzielności istnienia w środowisku jako Gminna Biblioteka Publiczna.  Następna Noc Bibliotek już za rok.  Do zobaczenia!