16 września 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych. Tematem rozważań była książka Krystyny Mirek "Prom do Kopenhagi". Jak to w powieściach na lato - jest miłość, tęsknota, niespełnione pragnienia. Jest to debiutancka powieść bardzo znanej wśród naszych czytelników autorki. Ze względu na trwający stan epidemiologiczny spotkanie odbyło się na wolnym powietrzu z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Następne spotkanie zaplanowano na 7 października - środa godz. 16.00.
Chętnych do dołączenia do Dyskusyjnego Klubu Książki - zapraszamy!

Lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Jak co roku w akcję włączyły się Gminna Biblioteka Publiczna w Żołyni i Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej.
Było to jednak całkiem inne spotkanie niż w latach ubiegłych. Ze względu na panująca pandemię koronawirusa zorganizowano czytanie fragmentów utworu online.
Do Narodowego Czytania zaprosili: Pan Piotr Dudek – Wójt Gminy Żołynia, oraz Panie Małgorzata Babiarz – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żołyni i Agnieszka Babiarz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej.
Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania Balladyny Juliusza Słowackiego w interpretacji uczniów, nauczycieli
i bibliotekarzy.     (
proszę kliknąć w link poniżej)

Narodowe Czytanie 2020 - Zapraszamy online!!!